Julia Michalak

Julia Michalak
Trener medyczny, instruktor pilates,

Z wykształcenia jestem architektem.
Z zamiłowania jestem w ruchu.

W wieku 11 lat moi rodzice, tancerze, w końcu przekonali mnie, abym poszła na kurs tańca (nie było to łatwe, bo nie cierpiałam spódniczek) i od tego momentu moje serce zostało na parkiecie.

Trenowałam taniec towarzyski 6 lat, z powodów nasilających się bólów pleców, musiałam w pewnym momencie odejść. Potem przyszedł czas na tango argentyńskie, z którym jestem do dziś. Spędziłam również kilka dobrych lat w studenckim teatrze ruchu Bagti, gdzie szkoliłam warsztat aktorski oraz przeróżne formy improwizacji ruchu i tańca.

Dzięki tym rozmaitym technikom zaczęłam rozumieć ruch w sposób bardziej intymny i indywidualny, co było początkiem drogi do odkrycia jego zdrowotnej natury.

Ból pleców wymusił na mnie zatrzymanie tanecznego pędu i uważny wgląd we własne ciało. W tych okolicznościach poznałam metodę Pilatesa. W tych ćwiczeniach znalazłam dużo spokoju i przestrzeni dla siebie, swoich uczuć, emocji oraz ogrom świadomości ciała.
Stopniowo coraz bardziej zaczęłam się interesować świadomością ciała człowieka w różnych okolicznościach i przy różnych dolegliwościach.

W 2016 roku zostałam mamą. Obawiałam się o swoje obolałe ciało podczas porodu, co skłoniło mnie aby zgłębić temat kobiecej fizjologi w tych okolicznościach.
W piątym miesiącu ciąży ukończyłam kurs prowadzenia treningu z kobietami w ciąży, przygotowując się do swojego porodu oraz do pracy z przyszłymi mamami.
W mojej pracy bardzo ważne jest przygotować kobietę poprzez ruch do tego co będzie się działo w akcie porodu i nakierować ciało aby umiało najbardziej efektownie spełnić swoje zadanie
Uważam, że ruch i psychika są nierozłączne.
Moje doświadczenie:
2013 r. – Instruktor Pilates praca na matach I i II stopień – Bodybalanced Pilates school
2013 r. – Instruktor Pilates senior – Bodybalanced Pilates school
2013 r. – Instruktor Pilates praca na matach pozycja stojąca – Bodybalanced Pilates school
2015 r. – ukończenie szkolenia zdrowy kręgosłup EFIB
2016 r. – ukończenie szkolenia trening dla kobiet w ciąży – Medical Pregnancy Training
2018 r. – ukończenie kursu specjalisty leczenia ruchem Trener Medyczny – Bodywork
2018 r. – kurs trenera personalnego i trenera siłowni – ProFi Fitness School